Úvod Informace Soutěže Fotogalerie Diskuze pozarniutok.cz
Vítěz Krušnohorské ligy 2006 v kategorii muži a 2004, 2007, 2008 v kategorii ženy!
 
Úvod
Sponzoři
Kontakty
Odkazy
Dokumenty
Členská sekce
Vyhledávání v článcích

Aktuality
24.09.2014: Výsledky
Vloženy dosavadní výsledky z roku 2014

22.09.2014: článek extraliga 2014
Souhrnný článek Extraligy 2014

10.08.2012: výsledky
Vloženy výsledky ze sezony.

23.02.2012: aktualizace
přidány soutěže na rok 2012

Informace
Počet přístupů
od března 2001:
[CNW:Counter]

Webmaster
Miroslav Srbek mirasr@seznam.cz
ICQ: 210918863

Administrátor
Václav Maderák vasekmaderak
@centrum.cz

ICQ: 325526833

Optimalizováno pro rozlišení: 1024x768 a prohlížeče IE 6+ a Firefox Mozilla.

 

Třetí extraligový víkend - Pravčice, Radíkov

Vydáno: 01. 07. 2011 | Přečteno: 2274x

dsc_0715_400Ze západu Čech se bez víkendové přestávky hasičská špička v požárním útoku, přesunula na sobotní závod na kroměřížsko, po roční odmlce nás přivítali hasiči v Pravčicích. V neděli, resp. již v sobotu večer nás očekával perfektně připravený stadion s rychlým asfaltovým náběhem v Radíkově.

Ale všechno pěkně popořadě, z Chrášťan jsme vyjížděli krátce po 5té hodině ranní, standardní čas našich odjezdů snad už nikoho nepřekvapí, všichni jsme si už zvykli, že vstáváme na extraligu dříve než do práce, resp. do školy… Chvíli po 10hod jsme dorazili na místo, společně s námi dorazilo do Pravčic 31 družstev mužů a 11 sedmičlenných týmů žen, tedy pro letošek spíše podprůměr.

 dsc_0325_400_01

Pravčická bedna ukázala, že časomíra měříci i setiny sekundy není vůbec zbytečná, první tři místa v mužské kategorii, tři šestnácky s časy 16,97 – 16,98 – 16,99 sec. Nejlépe z toho šestnáctkového souboje vyšli mladí Petráši s časem 16,97 sec, kteří se začali rozbíhat v druhé polovině loňské sezony a myslím, že letos se do první pětky hravě dostanou… Druhé místo putovalo do Laviček a pro Romana z Radíkova s časem 16,98 sec, za třetí místo se radoval náš Vašek, Saša, určitě i Momoš společně se zbytkem týmu, tedy čas 16,99 sec tam stříkli „z brusu noví proudaři“ z Úherců.

dsc_0467_400_01 

Čtvrtí skončili hoši z Vésky. Páté místo pro Bachory z Vrbětic s časem 17,35 sec. Trnava i s pozměněnou sestavou šesté místo s časem 17,37 sec. Nováčkovi v letošní Extralize, Sychotínu, se zadařilo, s časem 17,53 sec si odváželi sedmé místo. Žerňas opakoval svůj první pokus kvůli nefunkční časomíře, při opakovaném pokusu se rozsvítil čas na 17,57 sec a tedy celkové osmé místo. Renmotor, čas 17,69 sec nebyl podle jejich představ a stačil na deváté místo. První desítku uzavřeli kluci z Nevcehle, bohužel absence Libora na pravém proudu nebyla to pravé ořechové, ale ještě větší neplechu způsobil špatně položený a možná i následně přivřený rozdělovač. Jaroušek si bohužel před závodem v Seči natáhl tříslo a tak si dal pro tento víkend pauzu. Markatní prostřiky zaznamenali kluci z Maršovic a Sedlatic, také letošní nováčci na Extralize, ve kterých rozhodně potenciál na 16tky je! Nko putovalo bohužel i do Plumova rozpojený troják a Petrovic za řachlou hadici.

dsc_0520_400 

Celé tři roky jsme jezdily Extraligu samy, ale je to úplně o něčem jiném, když s námi jezdí pravidelně naši kluci. Pro letošní ročník se kluci rozhodli odběhnout celou Extraligu, myslím, že jim to jde více jak dobře, na všech závodech dali 17tky, to se za celou existenci chrášťanským „starochům“ nepodařilo, jen tak dál hoši a nechť mají ty časy klesající tendenci! ;) Abych doplnila, v sobotu výsledek kluků - 11té místo s časem 17,83 sec.

 

Po přestávce se na start jako první postavily Výčapy, pro holky typickým útokem se v pravo časomíra zastavila na 17,43 sec, vlevo prostřik na 19,78 sec, celkově 8. místo. Druhou startovní pozici mají rezervovanou holky z Nevcehle, holky tam práskly  celkem v pohodě 17,21 sec., a odvezly si tak 1. místo – gratuluji! ;)
A na přípravnou základnu jsme šly my, celou dobu jsem doufala, že moji pravčickou smůlu prolomím a letos poprvé neprostříkám, bohužel jsem doufala špatně a již potřetí v řadě jsem pořádně opláchla pravčické terče…  Trochu jsem podcenily náročnost tratě a mírně se utopily. Takže s časem 18,36 sec jsme si doběhly pro 5té místo.   Barča ještě v konečné cílové křeči dokázala slušně stříknout  a sestřikem 16,45 sec se stala nejrychlejší proudařkou dne a tak náležitě byla odměněna, čokoládovou proudnicí.  

 


Holky z Radíkova, čtvrtá startovní pozice, celkové čtrté místo s časem 18,23 sec. Lůca z Vitiněvsi držela se mnou a také prostříkala na 18,74 sec, tedy pouhé dva body z tohoto závodu. Ždírec nad Doubravou, s Aničky prostřikem čas 19,84 a Petrovice Q Jáji nenasazená proudnice, tedy NP. Sychotín dělá útoky jak přes kopírák, nic "EXTRA" zatím nepředvedl, ale co je důležitější ani příliš nekazí, nebylo tomu jinak ani v Pravčicích, 3. místo s časem 18,21 sec.
 

dsc_0596_400

Při přejezdu do Radíkova jsme se zastavili na nákupu, celkem nic neobvyklého (na naše poměry) se nám při nakupování nestalo, jen Peťa s Hančou byli hodně brzy hotovi a těšili se na zmrzlinu, klíčky od tranďáku měl Vašek, tak si dali nákup na střechu a vyrazili pro sladkou dobrotu. Odjeli jsme, ale komplikace nastala jakmile jsme se dostali na první kruhový objezd, vánočka, pomazánky, rohlíky padaly ze střechy…   Tak jsem se ještě několikrát povozili po kruhových objezdech ve Hranicích  (3x dokola u Tesca) a Bára ani ve třetím obchoďáku nesehnala acidofilní mlíko. Po příjezdu do Radíkova jsme postavili stany v horčičném poli a neodolaly víru  tance DJ, který byl hodně podobný našemu Jindrovi.

 dsc_0704_400

(Najdi 5 rozdílů)

Brzy nad ránem nás probudilo lehké bubnování deště do stanu, naštěstí se jednalo o chvilkovou záležitost, do konce závodu už po dešti nebylo vidu ani slechu. Pravidelný pořadatel extraligových závodů, především radíkovské hasičky, rodina Hynčicova a bratři rozhodčí nám připravili až na menší výpadky časomíry (pravděpodobně vada v pistoli) a startovací pistole (patrony) úžasné závodní prostředí včetně občerstvení. Družstva, která dorazila na soutěž, celkem 58 mužských týmu a 17 týmů žen pak vytvořily výbornou závodní atmosféru. Radíkovská trať je hodně rychlá, počínajíc náběhem a tak se dalo očekávat, že laťka bude nastavena hodně vysoko a šestnáctek padne rozhodně více, jak v závodně sobotním, ne-li za celý letošní ročník. Skutečně jsme se nemýlili, šest šestnáctkových časů bylo na světě a to v tomto pořadí: Sedlatice, Lavičky, mladí Petráši, Plumlov, Renmotor Jinolice a Únětice. Nevcehle si s Petrovicemi vybrali smolný víkend, v nedělním závodě bohužel oba týmy NP u Nevcehle za nenasazený koš a u Petrášů nedal Lukáš Hons poprvé na závodě Extraligy proudnici. Naši kluci z nedělního závodu neodvezli ani jeden jediný bod, protože poslední 17tkový čas, konkrétně 17,99 sec., byl hodně vysoký, zato měli výhodu v podobě brzkého odjezdu domů. KLučičí útok nebyl vůbec špatný , ale až příliš rychlý na proudaře, kteří už se nestihli "uklidnit" před sestřikem.

 

Po přestavení trati, tradiční zkoušce náběhů k základně šly na start Výčapy, klasický útok, tentokráte slabší prostřik vpravo a čas 17,43 sec a celkové čtvrté místo. Nevcehle s časem až 17,76 sec se s minimálním zaváháním Andi na savicích, ale pak nezavřeným kohoutem na mašině stačil až na celkové páté místo. My jsme daly snad letošní první klidný útok s dokonalým sestřikem na obou proudech, druhou naši letošní 16tku na Extralize, konkrétně 16,48 sec. Protože to byla jediná šestnáctka v ženské kategorii, vystoupaly jsme na stupínek nejvyšší. Druhá v tomto závodě skončila i přes problémy na rozdělovači Svoboda s časem 17,13 sec a třetí místo nejelo daleko, ba naopak, zůstalo doma v Radíkově s časem 17,19 sec. Sychotín si prostřikem vlevo neodvezl ani bodík, stejně tak ani Petrovice Q a Vitiněves zaváháním na rozdělovači nebodovala. S ladies jsme si letos podruhé vychutnaly první místo.

 dsc_1043_400

Po vyhlášení obou kategorií následovalo vyhlášení nejrychlejších proudařů závodu v Radíkově, za ženskou kategorii jsem byla pozvána já a za muže Zdeny ze Sedlatic, na této fotce se už smějeme, ale v sobotu jsme oba prostříkali 16tky:

 dsc_1060_400

Celkové pořadí v mužské kategorii se nám hodně zamotává, po šestém závodě jsou první Lavičky, jejich nelepší úspěch na Extralize, druzí mladí Petráši, také si poprvé sáhli na tak vysokou příčku a třetí místo v průběžném pořadí patří Trnavě. Čtvrtí staří Petráši, páté Nevcehle. 
Stejně tak, jako je tomu v mužské kategorii, v kategorii žen je to také jako na houpačce. Ale Chrášťany poprvé v historii našeho sboru vedou tabulku Extraligy s 34 body, druhé čtyřnásobné vítězky Extraligy, Nevcehle, s 32 body. Třetí nováček Extraligy, stabilní Sychotín, čtvrté Výčapy, páté holky z Radíkova, které personálními změnami sbírají stále více a více bodů, šestá Vitiněves, která si bohužel vybírá "nováčkovskou" smůlu, kterou my moc dobře známe... Ještě naše video z neděle

 

No bude to ještě hodně zajímavé, všechny týmy jsou vyrovnané, další závody budou pastva pro diváckou kulisu, tak za týden ahoooj ve Vacenovicích!

Fotky v naší fotogalerii a kompletní videa na hasičské TV!

Jo ještě na konec díky moc Kamilovi Nevřelů za týdenní výpůjčku mašiny (moc si nám pomohl!) a taky samozřejmě Martinovi z Touchovic, za kvalitně natažený béčka u kluků..

@ Léňa @

Zavřít článek

Související články:
Rekordní Petrovice (30.08.2011)
Exraligová Vysočina (26.07.2011)
Extraliga ve Slezsku (22.07.2011)
Horké Vacenovice (13.07.2011)
Plzeňský marast na EX (20.06.2011)
Extraligový start (06.06.2011)
 

Copyright © 2001 SDH Chrášťany.
Veškerý obsah tohoto webu nesmí být použit bez souhlasu autorů.
Tento web byl vytvořen s pomocí phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.