Plzeňský marast na EX

Vydáno: 20. 06. 2011 | Přečteno: 1837x

p1660477_400Jeden extraligový víkend vystřídal krušnohorský a už tu opět máme jeden extraligový, pro nás o to příjemnější, jelikož to máme do Plzně blíže než na Moravu. Takže 18.6. po dvouleté pauze do Úherců a 19.6. premiérové do Seče. Meteorologické předpovědi se nám vůbec nelíbily, a tak spálené ksichty z týdnových tréninků nám ochladila víkendová zvlněná studená fronta a pár dešťů.

Prsatá rosnička ukazovala na mapu plnou mračků s kapkami a oznamovala neletní teploty, nad čímž někteří jen nevěřícné mávli rukou, ale my, co už víme jakej déšť a zima může být na závodech svině, jsme vyměnili trenky a tílko za šustivé soupravy a připravili se tak na mokrou variantu.

Ranní odjezd byl naplánován chvilku na příjemných 7:30, takže jsem ještě zvládla napéct s sebou lívance k snídani, a krátce po 7 jsme vyrazili směr Praha. V holčičím transitu nám službu vypovědělo rádio, což nám kluci záviděli, a navíc nejela prostřední užvaněná řada, takže byl v autě nebývalý klid. Naše Radka totiž ten den v 10:00 měla státnice v Teplicích, a tak na místo určení dojela s Álou a Lenkou osobákem, volná místa zaplnily Severky.

S jedinou zastávkou v KFC jsme v 10 přijeli do Úherců, obloha zamračená a na trati byly znát stopy po dešti. V posledních několika kilometrech začal náš transit vypovídat službu, tak hned po příjezdu se do jeho opravování pustili hoši.

Kluci šli na start až jako 41. Takže měli dost času na přípravu i na klukoviny. Když si odnášeli věci na přípravku, přiřítila se výprava z Teplic, která jela jako o život a radostně nám oznamoval Radky úspěšně zdolání zkoušky a titul Bc. A teď kluci. Útok vypadal velmi pěkně, krásný koš, Jindrovi se trochu vlivem vlhka sklouzla bečková koncovka, ale žádný problém, pak zatlačila půjčená hoštická mašina, na pravém terči 17,82s, ale prostřik na levém 18,52s. Už ani nevim jaké to bylo místo, ale dnes kluci bez bodu.

p1650388_400

Na ženskou kategorii začalo drobně pršet. My v plné sestavě jsme jako třetí vyběhly po zámkovce k základně, po spojení své koncovky jako vždy s odbíháním ze základny reflexně koukám na Radku, jestli spojila můj spoj, ale tentokrát se jí to nepovedlo hned, tak jsem počkala a pak už jsem zabrala, abych doběhla co jsme zmeškala, ale i tak se muselo čekat s vodou a po sestříknutí čas 18,?? a jeden bod za 7.místo. Zbytek ženské kategorie propršel, ale i přesto byly k vidění povedené útoky a 17kové časy.

Po vyhlášení jsme naskákali do aut (Vašek s Jindrou mezitím velkýho transita opravili) a cestou do nedaleké Seče jsme to zakotvili v Plzni v Olympii, pojedli ve zdejších fastfoodech a nakoupili v Albertu zásoby na druhý den. Stopy deště na sečském fotbalovém hřišti nechaly prostor pro pochybnosti. Kdo se nevybavil pro tento víkend gumačkama, jak řikají holinkám v okolí Plzně, nebo jinou vodotěsnou obuvi měl zkrátka mokro v botách. Všudypřítomné bahno se lepilo na obuv i oděv a všichni dělali co mohli, aby sebe i všechny věci udržely jakžtakž suché a relativně čisté. Po vybrání místa na spaní se zde rozproudila zábava v obrovském stanu se živou kapelou, která opět trvala až do časných ranních hodin. Chladné ráno po mrazivé noci klamalo slunečnými paprsky, neboť se začátkem soutěže se opět zatáhlo.

p1650443_400

Naši kluci šli pro dnešek úplně první, a když to znamenalo probrat se po divoké noci tak brzo a začít se připravovat na start v půl 10, vybrali to celkem dobře. Dnes šli kluci na únětickýho trhače a útok vypadal opravdu povedeně, ovšem prostřik na obou proudech a časy 17,22s na levém terči a 17,82 na pravém terči ve výsledku myslim, že 1 bod a 15.místo. Pak se střídal liják s drobným deštěm, pár rozpojených hadic a už tak mokrá trať ztrácela schůdnosti.

p1650820_400

Při přestávce na přestavbu trati se způstil liják a všichni měli co dělat, aby hadice, savice, mašiny atd udrželi v suchu. Běh po trati jedině v holinkách s traktorovým vzorem a pořádnými blatníky. No co jdem se pořádně vyválet v bahně! Následující fotka pro ilustraci začátku dráhy pro katerorii holek.

p1660531_400

Po třetím výstřelu v ženské kategorii běžíme po asfaltovém naběhu pro hadice na základnu, spojení hadic a vybíháme s tretrami plnými vody a bahna, dokloužeme až k čáře a bahnem až za ušima stříkneme. Běžely jsme na hoštickou mašinu, bohužel bez návodu k použití a s otevřenými tajnými ventily, chvíli Ála na mašině zkoumala odkud teče voda, takže pomalejší voda znamenala čas 18,06s (LP 17,25s) a pro dnešek 4.místo.

p1660168_400

Další velký liják přišel v půlce vyhlášení, takže zbytek proběhl v chaosu pod stanem. Při odjezdu z hřiště měly hasičské dopravníky co dělat s bahnem a ne jeden zapadl. No až to uvidí fotbalisti, můžou se jít rovnou oběsit na břevno branky, anebo hřiště zorat a začít se zemědělstvím. Cestou domů jsme se nacpali v KFC, vysadili Vaška v Praze a kolem sedmé večerní jsme zajížděli s tranďáky do hasičárny. Doma jsme maminám naházeli vše do pračky, odbahnili se a padli unaveně do teplých postelí!

p1660535_400

Tak to je pro tento víkend vše! Děkujeme hoštickým za mašinu. Stanymu z Brodeslav za štípnuté  fotky. A prosíme případného nálezce klučičího bečka o jeho navrácení.

Bára