Extraligový start

Vydáno: 06. 06. 2011 | Přečteno: 1893x

dsc_0401__kopie_400_01

Už půl hodiny čučim a prázdnou stránku a nevím jak začít. Jakýpak copak, 4.června prostě začala Extraliga ČR v PÚ v Letohradu-Kunčicích a celý tento cirkus pokračoval i v neděli 5.června v Žernovníku (korektor mi cpe Žertovník). Počasí príma, forma taky, tak jsme sbalili svých 5 švestek a s radostným úsměvem, těšící se jsme se vydali dobývat Extraligu zase od začátku.

Termíny všech závodů extraligy jsme si do diářů zapsaly nejen my, ale i náš tým kluků (Chrášťany A), kteří ke konci sezony posilnili a stabilizovali sestavu, koupili dopravní prostředek, nové hadice, oblékli nové dresy a tvrdě trénovali, aby se i oni předvedli na Extralize.

Během celého pracovního týdne jsme se vystřídali na tréninkovém hřišti, v pátek jsme to všechno z tréninkového fleku naskládali do našich 2 tranďáků a snažili se jít co nejdříve spát, jelikož odjezd na extraligu znamená vždy nařídit si budíka na velmi časnou ranní hodinu (obzvlášť my dojíždějící). Před šestou hodinou se to před hasičárnou začalo slezjat, sjíždět a v plánovaných 6:05 odjeli kluci se svou pojízdnou diskotékou a za nimi my, jak jinak než s Vaškem za volantem. Za Prahou s námi posnídali únětičtí, kteří náhodou měli stejný cíl cesty. Cestu po hradecké dálnici jsme si krátily zpěvem našich odrhovaček, zatímco z klučičího transitu se ozývalo dunění subwooferu. Krátce po 10 hodině naše 2 koráby pouště dorazily na místo určení.

Kluci šli na začátku startovky, takže na žádné zbytečnosti nebyl čas a šlo se hned na věc. Jelikož máme i přes nedávnou opravu menší problém s mašinou, šli kluci na únětickýho trhače. I přes jejich neustále kecy a hovadiny, co vyvádějí, byla na nich vidět nervozita. Jak je známo letohradský startér vůbec nikam nepospíchá a tak jako každý tým i kluky nechal na startu pěkně „vycukat“, ale ustáli to a po ráně jak z děla vyběhli. Koš a nalití pěkné, Tomáš hodil drifta a pobídl trhače, který hnal vodu nataženými hadicemi, bratři v triku na proudech závodili, kdo bude dřív u čáry, a i přes prostřik si kluci dali osobáček a velmi dobrý čas 17,58s! (a to Milan (LP) pořád mlel o bolavém lýtku a Sojda (PP), že mu není dobře, dokonce blbě) Chvíli dokonce vedli, ale nakonec z toho bylo slušný 12.místo!

Zapojil se i Vašek, již pár týmů si všimlo, že jezdí na všechny závody a jsou jaksi nevyužity jeho běžecké kvality (trenérské zneužíváme), nejprve to byli Lheničtí, loni Špičáci a letos ho draftovali Uherečáci na post béčkaře. Bohužel jejich útok skončil NP, poněvadž Saša nestihl zapojit proudnici před terčem a tak zaléval. A Vašek si odřel koleno.

Holky šly taky na začátku startovky (třetí jako vždycky) a i jim nebylo dobře, dokonce špatně (nervozita no) a po holkách z Výčap a Nevcehle jsme šly na start i my. Voda rychlost a kvalita alá Míša a Hanka, ze základny to taky všechny odsejpalo rychle, dopředu se běželo samo (jak nám po útoku řekl Jindra: „běžely jsme jak d..vky utržený ze řetězu“) a Ála při první kapičce, co vyšla z mašiny, brala za plyn, s vodou za zadkem jsme sedly a stříkly, na levo 16,17s, ovšem na pravo krapet prostřik a nakonec výsledných 17,73s za co jsme dnes braly pěkné 3.místo.

Sbalení, vyhlášení, focení a odjezd. Cestu máme před sebou ještě dlouhou a museli jsme ještě ulovit něco k jídlu. Kolem jsme přijeli 8 večerní do promočeného Žernovníku, kudy se prohnala před chvílí bouřka, takže jsme se umazali trochou bláta. Kluci se z auta hrnuli do sprchy a poté do víru noční zábavy oslavit 17ku. Holky se také rozprchly za zábavou. Svědomitější z obou týmů to zabalili kolem 11 večerní. Jo a radíkovská děvčata nás pohostila uplně skvělýma palačinkama.

Ráno jsme se našli a sešli v umývárně nebo u snídaně. Klukům opět nebylo dobře, dokonce špatně, ale dnes šli kolem 40tky, takže pohoda. Jelikož a poněvadž Únětice odjeli dřív, mašinu nám zapůjčil Radíkov (děkujeme). Kluci opět velmi pěkný útok, tentokrát bez prostřiku, ale chvíli trvalo než tvrdé terče povolily, výsledný čas opěk krásný 17,64s a ve výsledku skvělý 10.místo!! Kluci konečně zlomili smůlu a ukazují, že na to mají!

A po mužských to přišlo. V mužské kategorii padly dvě 16ky, jinak poměrně průměrné časy, bylo vidět dost chyb a prostřiků a s ohledem na těžkost terčů a zvedající se boční vítr se nečekaly zázraky. Přesto ženská kategorie zaskočila a nabídla vskutku napínavou podívanou. Velkým překvapením bylo hned první startující družstvo z Výčap a jejich rychle sestřiky v čase 16,74s. Všichni s napětím očekávaly odpověď druhých startujících holek z Nevcehle, ty po menším prostřiku na levo nechaly časomíru na hodnotě 16,93s. A další, na koho se obrátil zvědavý pohled diváka, co jako řekneme na ty dvě 16ky, jsme byly my. Nám už nebylo jen nedobře, dokonce špatně, my už byly zase na valiu. Nu což, šly jsme bojovat. Útok, všechno šlo prostě tak, jak to má jít, koš, hadice, voda, doklek a … prostřik jak prase. Po rozsvícení terčů se rychle otáčíme a nevěříme vlastním očím 16,74s (tipovala jsem tak 18), což znamená stejný čas jako Výčapy.

Takže porovnání prvního terče, který jsme měly rychlejší my (LP 16,58s). Další kdo mohl dát další 16ku byly holky z Vitiněvse, těm bohužel nevyšel rozdělovač a čas 19,15s znamenal až 13.místo. Ve výsledku jsme pak rychlejším terčem (také nejrychlejším sestřikem dne) vybojovaly 1.místo, Výčapy 2.místo a 3.místo na stupni vítězů obsadila třetí 16ka holek z Nevcehle. Čtvrté skončila děvčata z Radíkova s pěkným časem 17,22s.

Po vyhlášení jsme hodily nějaké figury a fotky, rozloučili se a vydali na dlouhou cestu domů zpříjemněnou zastávkou v mekáči. Do Chrášťan jsme přijeli těsně před 9tou hodinou večerní. Tak víkend prostě super. Díky pořadatelům a ještě jednou velké dík Úněticím a Radíkovu za půjčenou mašinu pro kluky.

PS: motto víkendu bylo : "Mě neni dobře, mě je dokonce špatně!"

A za 14 dní naschle!

Fotky jako vždy ve fotogalerii!

Bára