Úvod Informace Soutěže Fotogalerie Diskuze pozarniutok.cz
Vítěz Krušnohorské ligy 2006 v kategorii muži a 2004, 2007, 2008 v kategorii ženy!

ICQ: 325526833

Optimalizováno pro rozlišení: 1024x768 a prohlížeče IE 6+ a Firefox Mozilla.

Extraliga ve Slezsku

Vydáno: 22. 07. 2011 | Přečteno: 1860x

dsc_0109_400Sobota 4.45 ráno a už se slézáme jako ponocní na naši nejdelší cestu z celého ročního extraligového klání. Tento víkend jsme si to namířili směr Ostrava, do Pustkovce s následným přejezdem do Velkých Hoštic. V pět hodin jsme byly už všechny nachystány a měly jsme všechny věci zabalené, tak jsme se mohli s naším Vaškem, a tentokrát jen s jedním z našich chlapců (Sojdou), vydat na dlouhou cestu. Myslím, že v tuto chvíli by nikoho ještě nenapadlo, co vše se v Pustkovci odehraje.

Cesta nám utíkala celkem rychle, nebylo žádné zdržení a tak jsme na místo určení dorazili v krásném čase 10:00 hod. Po krátkém protáhnutí a rozkoukání začali běhat první z týmů mužů. Opět bylo na co koukat.... Soutěž hezky odsýpala. Chtěla bych také samozřejmě pochválit místní pořadatele – od loňska přibyla nová zámková dlažba na startu, což bylo (alespoň pro mě) příjemné překvapení. Jelikož nám tentokrát nebylo počasí překážkou, šlo vše jako po másle.

dsc_0004_400

Bylo k vidění i pár nepříjemných situací, kdy například došlo ke zranění košaře z týmu Nevcele. Doufejme, že se dá co nejdříve do pořádku. Krom tohoto zranění se myslím nic závažného nestalo, až na pár oděrek, což bývá celkem pravidlem. Musím zmínit i pěkný výkon kluků z Letohradu. Předvedli, že rovněž umějí dávat 16tku. :)
V mužské kategorii se tento víkend předvedli nejlépe: 3. Horní Poříčí 16:95
                                                                                                 2. Letohrad 16:93
                                                                                                 1. Lavičky 16:85

dsc_0049_400

Po přestavení tratě šly na řadu děvčata. Nervozita by se bývala dala krájet. Jelikož nyní je průběžné extraligové pořadí žen velice vyrovnané a nikdo samozřejmě nechce nic pokazit. Hnedka na úvod šly na trať Nevcehle a první 16tka dneška byla na světě. Holky ukázaly výborný útok a konečný čas byl 16:46 . Poté jsme přišly na řadu my. Útok byl rovněž hezky rozběhnutý a byla tam rázem další 16tka. Bára s Lenkou sestříkly v hezkém čase 16:54. Poté soutěž pokračovala trošku volněji. Myslím, ale že všichni zbystřili, když se na startu seřadily dívky z Vitiněvse a očekávali, co předvedou. Ale to co přišlo, čekal asi málokdo. Takový útok jako předvedly holky by chtěl alespoň jednou zažít každý tým. Bylo to svižný útok bez chyb okořeněný skvělým sestřikem a konečný čas útoku 16:11 z čehož vyplývá, že byl pokořen loňský rekord. Myslím, že to samo o sobě ukazuje jak se úroveň požárního sportu rok od roku zvyšuje. Ještě jednou holkám z Vitíněvse moc gratulujeme.
Konečné pořadí žen:  3. Chrášťany 16:54
                                       2. Nevcehle    16:46
                                       1. Vitiněves     16:11

dsc_0066_400

Po přesunu do Velkých Hoštic, na které jsme se moc těšili nejen proto, že v loňském roce byli tito pořadatelé vyhodnoceni jako - nejlepší pořadatel Extraligy pro rok 2010.
 Večer myslím nebudu moc rozmazávat, to ať si každý zapátrá v paměti, co a kde vyváděl. :) Přesuneme se rovnou na nedělní soupeření.

dsc_0111_400

Soutěž byla zahájena v 10 hodin a hned se začalo běhat. V mužské kategorii se zúčastnilo něco přes 40 týmů. Což je služná konkurence. :) Během těchto útoků jsme mohli postřehnout jeden 16tkový čas, což je celkem překvapivé, jelikož nyní se objevují v hojnějších počtech. Tentokrát to dali Nevcehle – 16:75 a umístili se na prvním místě. Na druhém byli s časem 17:15 Olšovečtí a třetí Maršovice 17:23.

dsc_0214_400_01

Z ženské soutěže vám toho popravdě moc neřeknu, snad jen, že Nevcehle daly nový rekord tratě v čase 16:90. Bohužel nám se v neděli nezadařilo a po upadnutí Lenky (pravé proudařky) jsme byly až na 7. místě čas 19:47. Ale i o tom je soutěžení a příště to snad bude lepší. Hlavně, že se nezranila.

dsc_0182_400

Už před naším závodním pokusem bylo rozhodnuto, že před sebou máme dnes ještě dlouhou cestu a že se na ni vydáme rovnou po odběhnutí bez ohledu na výsledek. Sbalily jsme věci a vyrazily jsme na 450km směr domov. Z výsledkové listiny víme, že na 3.místě byly děvčata z Vitíněvse 18:09, na 2. místě Radíkov 17:26 a na 1. místě Nevcehle 16:90. Na závěr bych chtěla opět pochválit a poděkovat za výbornou organizaci a pěkné pěkně nachystané prostředí ve Velkých Hošticích.

Příští týden se pokusíme v Lavičkách a Sedlejově o nějaký reparát ..