Den dětí

Vydáno: 30. 05. 2011 | Přečteno: 1238x

dsc_0312_400_01Den dětí je sice až 1. června, ale kalendář určil jinak a neděle 29. května se nám zdála příhodná. V úzké spolupráci s naším Obecním úřadem v Podsedicích jsme se na tento významný kulturní zážitek museli pečlivě připravit..

I když se den dětí konal v neděli 29. května 2011, my měli s jeho přípravou práce o dva dny více. Ono se řekne dětský den, ale jen málokdo si dokáže představit, kolik taková jen pár hodinová akce vlastně stojí peněz, námahy a hlavně času. Času, kterého my, hasiči, opravdu nemáme v sezoně moc nazbyt. Naskytl se volný den a taky jedna z posledních možností, kdy dětský den uskutečnit. V pátek trénink, v sobotu závody a málo času na nakoupení odměn a připravení hřiště pod lesem, jako každý rok.

Proto jsme si po závodech rozdělili práci, aby se vše stihlo. Holky odjely na nákup, já s Hankou a kluci jsme měli těžší úkol, posekat místo konání.

Kluci vzali křoviňáky, my hrabičky a jelo se.

Vše se obešlo bez problému, až na jedny zlomené hrabičky a chleba, který byl v obchodě beznadějně vyprodaný. Plánování a vymýšlení úkolů, nakupování cen a příprava posezení nám zabrala víc času, než jsme původně mysleli. Zamkli jsme hasičárnu a šli nabrat sílu na zítřejší perný den.

Je to tady, nastal den D! Neděle, 9:00, všichni se scházíme v hasičárně přesně jako hodinky :) a můžeme vyrazit odvézt první várku věcí pod les, kde se připravovaná akce již po několikáté koná. Holky sjely pro zapomenuté věci, chleba, cukr a vitacit na vatu.
Počasí nám celkem přálo, schování se do stínu bylo častou možností, jak uniknout slunečním paprskům a teplotě, která se pohybovala kolem 22 °C.

Čekalo nás hodně příprav, a tak vzhůru do práce!

Nejdůležitější bylo vyznačení trasy. Vzali jsme tašku s fáborky a šlo se. Trasa vedla opačným směrem, než obvykle a byla kratší,  jelikož rodiče se zřejmě nemohli dočkat buřtů a piva, které je na konci čekaly.

Díky špatnému orientačnímu smyslu některých rodičů (kteří se narozdíl od dětí loni ztráceli) jsme také museli téměř každý krok cesty vyznačit červenou fáborkou a tak jsme jimi opravdu nešetřili

Start a cíl byl vyznačen, 15 stanovišť s různými úkoly také, ceny dovezeny a  malinovka naražena!

Hodiny odbíjely 14:00 a to už všichni netrpělivě vyčkávali na svých stanovištích na první soutěžící.
Děti si na startu vyslechly potřebné informace, dostaly papír na razítka, pytlík na sladkosti a vyrazily do lesa. Tam je čekalo mnoho úkolů. Nalézání věcí v písku, lovení ryb, shazování plechovek nebo oblíbené hledání ve slizu a střílení paintbollovou pistolí, kterou nechtěli ani velcí kluci pustit z ruky. :)

Tak dlouhé přípravy a za 2 hodiny se všechno neslo zpátky k autu. Celkem dorazilo asi 70 dětí. V cíli si každé z nich mohlo dát, na co mělo zrovna chuť. Vítězila jednoznačně malinovka, buřty a taky cukrová vata.

Bylo možné navštívit skákací hrad a nebo vyzkoušet trochu adrenalinu – jízdu na splašeném koni.

Na své si přišli i rodiče. Byl připraven stánek s vychlazeným pivem.

Po dni plném hladu jsme si nacpali pupky buřtem, cukrovou vatou a dorazili se malinovkou. Celí udýchaní jsme naskládali věci do aut a chtěli co nejdříve vypadnout.
Bohužel některým chrášťanským držákům pivo zachutnalo a pilo se až do 7 do večera - už bez dětí. V tu dobu jsme naložili všechny věci a odjeli do hasi. My odjeli, ale mladík se skákacím hradem takové štěstí neměl. Slíbený odvoz na 6. hodinu prý nedorazil ještě ani v 8. :) Kdo ví, v kolik nakonec odjel.

Celý den zabitý, utekl rychle a my unaveni večer padli do postele jako hromada brambor. Ale s pocitem uspokojení, že jsem mohli pomoci přidat trochu radosti dětem.
Teď můžeme odpočívat a připravit se pořádně (jak fyzicky, tak psychicky), na první víkendové závody Extraligy v Letohradu a Žerňasu!

Fotky v galerii ZDE
 MÍŠA