Začátek sezóny v Chrášťanech (l.p. 2013)

Autor: Barča Škodová <(at)>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 11. 06. 2013

936905_619612451399763_814522940_n_400

Lenost je vždy silnější a pohodlnější, čímž se snažím omluvit tu černou díru v podávání informaci ve formě článků na našich internetových stránkách. Drobné aktuální štěky se objevují na našem facebooku, ale aby to bylo i zde tak Vám to napíši i sem.

Zima byla velmi dlouhá, což nám dávalo prostor k řešení nemalých personálních problémů. Po dlouhém desetiletí se s postem proudařky rozloučila poslední ryze chrášťanská proudařka Lenka. Otázkou bylo, kdo by jí mohl nahradit, jelikož naše okolí neposkytuje zrovna líheň proudařek extraligové kvality, ovšem bylo zde řešení v podobě Janči z Touchovic, které je běžecky rychlá a hlavně sestřikově výborná, s Barčou často běhají a jsou seběhané, extraliga jí také není cizí, několik závodů odběhla na postu savičářky. Bohužel asi měsíc před sezónou přišla se zdrcující zprávou od lékaře, který jí kvůli problémům s kolenem zakázal běhat. Tak se rozběhly nové konspirační až šílené návrhy, které nakonec vyústily v geniální řešení. Využít nevyužitou Martinu z Radíkova, která toho času neměla angažmá a bydlela v Praze, a když souhlasila odběhnout několik závodů, měly jsme napůl vyhráno. Zbytek závodů by měla pokrýt naše druhá posila Kačka z Křešic, které normálně běhá rozdělovač, což je při její neuvěřitelné rychlosti trochu škoda, takže jsme začali s její transformací na post proudařky a nevypadá to vůbec špatně.  Takže nakonec všechno dobře dopadlo, máme 3 proudařky, zbytek zůstává jak je a může se začít trénovat.

U kluků zůstalo vše při starém po stránce personální. Ti se potýkají s problémem výkonnostním. Málo tréninků a nestálost a hlavně absence pěkných časů vedla ke zvážení jejich účasti na Extralize.

Z těch materiálních změn jsme vyměnili hadice, drobné úpravy na mašině a hlavně jsme po 10letech vyměnili savice. Velkou akcí je výstavba nového hasičského hřiště v Podsedicích, jelikož se stavba protahuje, jezdíme zatím trénovat na hřiště jiných družstev, kterým moc děkujeme za pomoc a ochotu.

Prvním závodem pro oba naše týmy byla Krušnohorská liga ve Štrbicích v polovině května. Jezdíme sem velmi rádi, pěkná trať i ceny, a také to byl vítaný trénink před nedělním startem extraligy. Kluci zde v improvizované sestavě a problémech na rozdělovači předvedli čas 28,02s a předposlední místo. Holky s Martinou na levém proudu závod braly především jako premiéru a zkoušky před Extraligou. I přes nesebrané klubo pravé proudařky (jsem pako no) čas 17,86s, který s přehledem stačil na první místo. Po samotném závodě jsme si ještě holky daly tréninkově 2 útoky a ještě že tak, neboť na hned při první prasklo béčko na rozdělovači, nejít ten trénink stalo se nám to na extralize.

217300_619618121399196_1317893801_n_400

Druhý den v neděli jsme se oba týmy vydali na plzeňsko do Seče, kde prvním kolem začal další ročník extraligy. Kluci opět doplněni o kluky ze Slavětína, čas 20,11s (PP 18,75s) 34.místo. Děvčata po prostřiku na levém proudu čas 19,11s (PP 16,77s) a 6.místo.

p5196397_400

Dalším závodem byla Krušnohorka v Klášterci nad Ohří. Kluci už v normální sestavě, ale po zahození rozdělovače Jindřichem na základně čas 24,37s (9.místo). Holky nastupovalyv poněkud neobvyklé sestavě. Na koši prodařka Barča a na proudech spolu běžely naše nové posily, na levém Martin a na pravé měla svou premiéru Katka z Křešic. Bohužel vzduch na koši mával s proudy na konci a výsledný čas 22,63s stačil na 4.místo.

Tak myslím, že jsem vyčerpávajícím způsobem doplnila co se u nás dělo začátkem sezóny.