Závěr Extraligy v Petrovicích

Autor: Vašek Maderák <vasekmaderak(at)centrum.cz>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 10. 10. 2012

petrov_top_400Jak už z několika minulých let známe, je tradičním pořadatelem posledního závodu Extraligy sbor z Petrovic u Třebíče. Nejinak tomu bylo i letos a tak se do jednoho z nejlepších areálů sjelo ukončit svoje letošní zápolení s časem na 45 mužských a 12 ženských týmů.My vyrazili vzhledem k blízkosti místa (jen cca 230km) až v 7 hodin ráno. Nevím, jak to v Petrovicích dělají, ale na soutěž bylo opět perfektní počasí. Ani teplo – ani zima. Chlapská kategorie už nebyla tak zajímavá z hlediska umístění na stupních vítězů, a tak se spíše bojovalo o nějaký ten rekordní čas, pro který je dráha jako stvořená. Brzy se stadion dočkal a loňský výsledek Laviček přemazal časem 16:19 Plumlov. Nevcehle zabojovaly, ale výsledných 16:40 stačilo až na 3 místo. Dech všem vyrazili až kluci ze Staré Říše, když předvedli brutální útok povedený až do poslední maličkosti a srazili terče v čase 15:93! Obrovská radost kluků, kteří jako první prolomili magickou hranici 15 kových časů.

 petrov15_400

Naši kluci se umístili až na chvostu, kdy pěkně zaokrouhlili čas na rovných 20:00. Kluci byli krátce po startu ovlivněni písknutím, které se rozlehlo celým areálem, většina se po sobě jen podívala a běžela dál, ale Milda na savicích se na okamžik zastavil a pak už nestačil savici doběhnout a vzít. Na podaný protest bylo odpovězeno rozhodčími soutěže, že skoro cituji: „Většina týmu pokračovala v útoku, a že by byl náhradní pokus hochům přidělen, jen kdyby nedokončili svůj pokus“. Tedy naprostá hovadina  No nějak jsme to více neřešili, ale kluci litovali, že si nemohli na trati pořádně zaběhnout.
Celkově extraliga skončila vítězstvím Nevcehle, druhý Plumlov a třetí Benetice (žhavý kandidát na skokana roku).
 
 petrv_muzi_400
 
Mezi dívčími týmy se muselo ještě rozhodnout o pořadí na stupních a tak závod sliboval slušnou podívanou.  Vítězství si stejně jako prvenství v celkovém ročníku odvezly holky z Radíkova (16:07). Během sezony podávaly vyrovnané a velice dobré výkony. Na druhé místo celkově se třetím místem v závodě vyšplhaly holky z Vitiněvsi, které letos již nenadělaly tolik chyb jako loni a nabídly divákům spoustu pěkných útoků. Bohužel příliš nevydařeným pokusem s prostřikem se prezentovaly naše holky (17:65). A tak je nakonec poslední závod odsoudil na třetí příčku. Celkově čtvrté skončily Nevcehle (v Petrovicích N) a celkově páté Výčapy (v Petrovicích 2. místo).
 
petrov_nstup_400 
 
V neděli se konal ještě v petrovickém areálu závod, kterého se účastnily týmy, které se rozhodly přenocovat. Z této soutěže snad jen umístění. Kluci skončili 7 mí a holky 2.
Tedy letošní Extraliga je minulostí a už nás čeká jen několik pohárovek a zakončení na Leninovi v Širokém Dole.