Extraliga se zamotává

Autor: Barča Škodová <(at)>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 31. 07. 2012

dsc_1007_400Takže jelikož se pomalu blíží konec Extraligy, ale rozhřešení je stále v nedohledu, spíš naopak, my stáhly náskok Radíkovských borek na jeden bod a ty si to nebudou nechat líbit a za námi už se za lepším místem dere Vitiněves a jiná družstva. Takže tréninky, spoje, běhy, spoje, útoky, sestřiky a pořád dokola, začíná jít do tuhého! :)

Po úterní tréninkové náloži jsme už v pátek seděly v transitu a za odpoledního vedra jsme uháněly směrem na Vysočinu, kde nás v podvečer nechali hodní hoši z Laviček potrénovat na jejich hřišti. Celkem 6 útoků, ze kterých jen 2 skončily uspokojivou 16kou, ale ostatní vypadaly, že jsme hadice nikdy neviděly. Po tréninku jsme energii dohnaly obrovitánskou pizzou a ubytovaly se v malebném penzionu u Sedlejova, a jelikož zde nefungovala TV, nemohly jsme sledovat zahájení olympiády, tak jsme krafaly do noci (a zjistily jsme, že ze stálých společných tréninkům a víkendů jsme už tak zesynchronizované, že celý tým máme i menzes stejně). :)

Sobotní ráno, extraliga a my ještě v 8 se válíme v posteli, můžeme se v klidu nasnídat a osprchovat, což je nezvyklý luxus, zatímco naši kluci už jsou dávno na cestě do Sedlejova na závody, my vyrážíme až po 10.hodině.

Sobotní pořádání měl na triku nezvykle Sedlejov a konečně po několika letech zde nepršelo, naopak bylo krásně až vedro a suchá trať, která, jak se ukázalo, dávala skvělé časy a týmy tam sekali 16ky a osobní rekordy jak Baťa cvičky. Jedním takovým byli i naši kluci, kteří mají ten svůj standart 17,7, ale dnes si vyhodili z kopejtka a jejich pěkný útok končil jejich osobákem 17,13s (Sojda na pravo 16,86s!!), přesto to stačilo až na 11.místo.

A my šly zase první na start s tím, že nebudem blbnout a dáme nějaký pojišťováček, protože potřebujem sbírat cenné body a udržet se tam kde jsme. Po zkušebním startu už vybíháme už jako doopravdy, u základny nikdy neřve „nemám“ což je dobrý, tak zařadíme vyšší rychlostní stupěň a už to ženem k terčům, běží se tu fakt hezky, tak přeřazuju na vyšší rychlost, odhoz, ale to už mi za zády řve ten náš zabiják, skluz a stříkej! Terče svítí, bílé prapory vlají a na časomíře svítí 16,15s (LP 16,05s) a náš nejrychlejší letošní čas! Paráda! Ale vedení vydrželo jen chvíli, neboť hned za námi Nevcehelské divoženky tak stříkly krásnou 15ku! Byl to však jen jediný tým, který náš čas překonal a my tak skončily dnes na druhém místě a dostáváme se o bod před Radíkov do vedení Extraligy!!!

7677774122_c999813320_h_400

Po vyhlášení jsme si zajeli do toho našeho penzionu na očistu a do Jihlavy na lov něčeho do prázdných břuch. Stavění provizorních obydlí, stanů, v Lavičkách nám znepříjemňoval vítr a večerní mejdlo ohrožoval déšť, ale nakonec vše dobře dopadlo a tak naši hoši i děvčata ten večer protančili střevíce a prolévali hrdlem nejrůznější špiritusy.

Ráno nám počasí zadávalo naději, že bude hezky, ale před útokem našich kluků začalo pršet, a jejich útok v dešti po klouzání končil 18,4? (PP 17,2?s) a asi 16.místem. Pak se spustila opravdová průtrž mračen a soutěž byla na chvíli přerušena, a její pokračování probíhalo už na zmáčeném hřišti, kde stála voda, což vylučovalo dobré časy.

20120729_extraliga_lavicky_116_400

Na ženskou kategorii se vyčasilo, ale voda na trati zůstávala, jedno proběhnutí po trati a měla jsem promočený tretry, takže opět jsme měnily taktiku a způsob boje. Po startu vše v pořádku až na mě, když jsem nevzala na základně klubo, což se snažim dotáhnout na běhu, voda jde jsem trochu dál, ale bojuju dál s tím co jsem tak hezky pokazila, a sestříknuto a čas na ty peripetie není tak zlý 17,21s (Lenka na levo 16,60s), tak teď modleme se ať z toho bodíky jsou, a byly. Na téhle trati podmínky pro lepší překonání nebyly a tak se před nás dostaly jen Vitiněves a Radíkov, který si vzal zpět vedení a my jsme opět bod za nimi.

Takže jak si možná někdo myslel, že se letošní extraligový hlavolam po tomto závodu pohne dál, mýlil se, neboť se to ještě více zamotalo a bude to ještě pořádnej nervák!!!