Ostravsko-Opavská Extraliga

Autor: Barča Škodová <(at)>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 17. 07. 2012

dsc_0722_400

14.7.2012 4:30 a náš po střechu naložený velký transit sjíždí ještě potmě kopec, na kterém je postavena malebná vesnička Chrášťany, která až na místní kokrháče je ještě v hlubokém spánku, kdežto my už vyrážíme na další extraligové dobrodružství, tentokrát za ním musíme přes celou republiku do Ostravy a Opavy. 

Většina ladies odjely na Moravu už ve čtvrtek na vinařkou turistiku po sklípcích, takže tento velmi časný ranní odjezd znamenající velmi brzké vstávání si užil jen klučičí tým a zbytek holčičího týmu, které se nám podařilo narvat do jednoho tranďáku, abychom ušetřili pohonné hmoty za druhý vůz. Celá cesta probíhala celkem kolem 5hodin v poklidu, jelikož všichni se snažili dospat ranní vstávání.

dsc_0758_400

Kolem 10hodině jsme už čumákovali na Pustkoveckém hřišti a po zahájení soutěže jsem sledovali snažení týmu a co nejlepší časy. Kolem 20.startovního místa už se naši kluci chystali na přípravu a po výstřelu, za naši podpory, předvedli zase ten jejich standardní prostříkaný útok zastavující časomíru na 17,73s (PP 17,30s) a skončili na 1. Nebodovaném místě (16.místo).

dsc_0707_400_01

Prvním ženským družstvem na startu byla naše děvčata, která se domluvila na pohodový útok, ale Ále se nechtělo čekat a tak nám to tam poslala vodu trochu dřív, což u nás vepředu způsobilo chvilkovou nevolnost, ale stihly jsem to k čáře a dokonce i stříknout. Na levo výsledných 16,56s a na pravo krásných 15,86s, což po odběhnutí všech družstev bylo krásné 2.místo a obrovská radost z nových triček a několika kilogramů ovoce.

dsc_0721_400

Po vyhlášení jsme se zastavili na jídle a dokoupení nějakých zásob po cestě do Velkých Hoštic, kde jsme postavili stany, zabydleli se a zapojili se do večerního veselí. Ráno jsme podnikli záslužnou a dobrodružnou výpravu pro čerstvé croissanty s nutelou k snídani. Kluci dnes svůj pokus nedokončili, Sojda si zřejmě špatně utáhl hadici a při vybíhání ze základny mu vypadl střed klubka a na konci se mu už nepodařilo zapojit proudnici a pro dnešek NP.

p7151213_400

Holky zase dnes na jistotu a předvedly skoro stejný útok jako včera končící časem 16,52s (PP 16,02s), to dnes stačilo na třetí místo. Bohužel jelikož to máme fakt daleko, museli jsme hned po útoku sbalit věci a vydat se na dlouhou cestu napříč celou republikou, přesto jsme s pár zastávkami naplněných obžerstvím po cestě dlouhé a vysmáté do Chrášťan dorazili až po deváté hodině večerní. Teď máme závodní pauzu 2 týdny a za 14dní se vydáme do Sedlejova a Laviček.